Студенти

17 березня 2017 р. у Львові відбувся фінал міжнародного чемпіонату комп’ютерних технологій «ЗОЛОТИЙ БАЙТ-2017». Змагання з IT технологій відбувалися у 10-ти номінаціях. У номінації «IT» (Internet of Things – Інтернет речей) ПЕРШЕ МІСЦЕ зайняв Ігор Закутинський, студент 4 курсу кафедри радіоелектронних пристроїв та систем НАУ. Було представлено проект Smart Kvitka – інтелектуальна система поливу кімнатних рослин. Smart Kvitka дає можливість автоматизувати догляд за рослинами, а також отримати віддалений доступ для керування цим доглядом. Підключення і передача даних здійснюється через Wi-Fi. Виконуючи цей проект, автор намагався максимально втілити концепцію Інтернету речей (IT), а також створити модульне рішення для розумного будинку. Концептуально Smart Kvitka має два рівня:

1) Hardware level, тобто фізичний пристрій з мікропроцесорною системою, яка працює з необхідною периферією (датчики вологості повітря, температури, вологості ґрунту тощо;

2) Software level, тобто програмний рівень, для взаємодії з користувачем. Фактично – це додаток для мобільних пристроїв iOS, Android, Windows Phone; а також – універсальний веб-інтерфейс. На тих же змаганнях у номінації «Start-up» вдалося зайняти друге місце.

Наступним був Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій 2017. Хакатон проходив в офісі Майкрософт 24-26 березня. Було багато достойних суперників.

Було розроблено проект Smart Beehive (розумний вулик, або розумна пасіка). Smart Beehive допомагає бджоляру використовувати дані з датчиків, що розміщені у вулику і краще доглядати бджіл для збільшення прибутку з кожного вулика. Концепція IT дозволила побудувати систему вуликів, що має свою базу даних і підключена до мережі Інтернет. Як і Smart Kvitka, проект Smart Beehive включає Hardware (система пристроїв, що обробляє дані з датчиків вологості, температури, маси, активності бджіл, заряду батареї, система живлення з сонячною панеллю і батареєю) і Software (Adroid додаток і універсальний веб-інтерфейс). Така система забезпечує дистанційний догляд за станом кожного вулика. Було зайнято 3 місце і отримано грант на 10 тисяч гривень.